Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Grzegorza, Salomei, Walerii 17 Listopada 2019, 17:18
Dziś 12°C
Jutro 13°C
Policja i straż pożarna
31 Lipca, 2019

Powiat: Strażacy walczyli z pożarami

W ostatnich dniach doszło do kilku pożarów traw, zbóż i ściernisk.

Wysokie temperatury i panująca od dłuższego czasu susza w połączeniu z trwającymi żniwami bardzo często są przyczyną pożarów zbóż i ściernisk. Szybko zapalają się także wyschnięte trawy. Z kilkoma pożarami w ostatnich dniach zmagali się strażacy z powiatu kępińskiego. Na szczęście w żadnym z nich nikt nie odniósł poważnych obrażeń, a straty w większości przypadków nie były duże. Poniżej opisujemy kilka większych zdarzeń.
18 lipca br., około godziny 13.26, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie wpłynęło zgłoszenie o pożarze zboża w miejscowości Szklarka Mielęcka. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kępnie, OSP Kępno, OSP Baranów, OSP Bralin, OSP Mikorzyn, OSP Olszowa, OSP Chojęcin i OSP Szklarka Mielęcka. - Spaleniu uległo około 4,5 ha zboża i słomy. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu sześciu prądów wody w natarciu na pożar, co doprowadziło do jego ugaszenia – relacjonuje oficer prasowy KP PSP Kępno kpt. Paweł Michalski. W tym samym dniu odnotowano również pożar w Mikorzynie, gdzie spłonęły około 4 ary ścierniska, a także w gminach sąsiadujących z powiatem kępińskim: w Kostowie (gmina Byczyna) około godziny 12.46 i w Tokarzewie (gmina Doruchów) około godziny 12.16.

~ KR, fot. OSP Opatów, OSP Kępno, OSP Łęka Opatowska

Więcej w nr 31 (1337) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!