Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny 21 Lipca 2019, 04:37
Dziś 24°C
Jutro 25°C
Powiat
10 Sierpnia, 2018

Powiat: Strażacy dbali o bezpieczeństwo mieszkańców

Ostatnie dni obfitowały w różnego rodzaju zdarzenia, do których dysponowani byli strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kępnie oraz okolicznych jednostek OSP.

Weekendowe zdarzenia
Podczas ostatniego weekendu, od 3 do 5 sierpnia br., na terenie powiatu kępińskiego doszło do trzech wypadków samochodowych oraz pożaru około 10 arów ścierniska w miejscowości Słupia pod Kępnem. Pożar ugasili strażacy z OSP Bralin.
4 sierpnia br., przed godziną 15.00, w Mroczeniu kierująca samochodem osobowym marki Opel straciła panowanie nad pojazdem, zjechała do przydrożnego rowu i dachowała. - Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji poszkodowanej z pojazdu oraz udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej – relacjonuje mł. asp. Jakub Sobczak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie. W wyniku dachowania samochód był tak uszkodzony, że do wyciągnięcia poszkodowanej strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego. Kobieta została przetransportowana do szpitala. W działaniach udział brały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kępnie oraz OSP Mroczeń i OSP Słupia pod Kępnem.
Kolejnego dnia, 5 sierpnia br., miejsce miały dwa zdarzenia drogowe. W Słupi pod Bralinem doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych – na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Na miejscu działały dwa zastępy z JRG Kępno i jeden z OSP Słupia pod Bralinem. Z kolei w miejscowości Chojęcin-Szum samochód osobowy uderzył w przydrożne barierki. Na miejsce zadysponowano OSP Bralin. Jedna osoba została poszkodowana i przetransportowana do szpitala jeszcze przed przybyciem straży pożarnej. - Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia na czas prowadzenia czynności dochodzeniowych policji, a po ich zakończeniu wycięto uszkodzone barierki drogowe oraz zneutralizowano rozlane płyny eksploatacyjne pojazdu – mówi mł. asp. J. Sobczak.
Poniedziałek pracowity dla strażaków
W poniedziałek, 6 sierpnia br., doszło do kolejnych zdarzeń, w których udział brali strażacy.
W godzinach porannych na ul. Solidarności doszło do potrącenia rowerzysty przejeżdżającego przez przejście dla pieszych. (więcej w osobnym artykule).
Następnie w Nowej Wsi Książęcej paliła się prasa do słomy oraz 15 arów ścierniska i skoszonej słomy. - Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu wody na palącą się prasę oraz ściernisko. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń – podkreśla strażak. Z ogniem walczyły zastępy z JRG Kępno i OSP Nowa Wieś Książęca.
O godzinie 12.50 zgłoszono pożar lasu w miejscowości Domanin (więcej w osobnym artykule).
Na kolejne zdarzenie nie trzeba było długo czekać – o godzinie 14.30 wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodów osobowych na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Baranów. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. - Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, kierowaniu ruchem oraz – po zakończonych czynnościach dochodzeniowych policji – neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych – relacjonuje. Na miejscu działały dwa zastępy z JRG Kępno.

~ KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!