Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Januarego, Konstancji, Leopolda 20 Września 2020, 08:44
Dziś 19°C
Jutro 19°C
Powiat
12 Sierpnia, 2020

Powiat: Powiat kępiński wśród „żółtych” stref

Epidemia koronawirusa w powiecie kępińskim wciąż trwa.

W związku z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kępnie informuje o sytuacji epidemiologicznej w regionie. Specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy zestawienie danych z terenu powiatu kępińskiego od początku sierpnia.
W powiecie kępińskim do tej pory zdiagnozowano 706 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 (dane z 11 sierpnia br.). Wśród nich są również dzieci. Na szczęście większość zakażonych z powiatu kępińskiego jest w dobrym stanie i przebywa w izolacji domowej. Cieszy też coraz większa liczba „ozdrowieńców” – już 585 osobom z powiatu kępińskiego udało się powrócić do zdrowia. Niestety, jest również druga strona medalu – w naszym powiecie zmarło już 16 osób, u których stwierdzono obecność COVID-19.

~ KR

Więcej w nr 33 (1390) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!