Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Agnieszki, Amalii, Czecha 20 Kwietnia 2021, 18:43
Dziś 13°C
Jutro 14°C
Powiat
7 Stycznia, 2021

Powiat: Policyjne podsumowanie świąt

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia w powiecie kępińskim można uznać za bezpieczne. Oprócz kilku incydentów, nie odnotowano poważniejszych interwencji. Również na drogach było stosunkowo bezpiecznie. Nie było też żadnych zgłoszeń dotyczących złamania restrykcji związanych z pandemią.

26 grudnia 2020 r., po godzinie 17.00, w miejscowości Proszów policjanci Posterunku Policji w Trzcinicy zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu namysłowskiego w wieku 17 oraz 22 lat, którzy posiadali przy sobie środki zabronione w postaci marihuany.
Kolejnego dnia, po godzinie 4.00, policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie na ul. Warszawskiej w Kępnie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 17 oraz 20 lat, którzy również posiadali przy sobie środki zabronione w postaci suszu roślinnego oraz białego proszku. Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani, postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP Kępno.
Również 27 grudnia 2020 r., o godzinie 2.40, w Mianowicach funkcjonariusze zatrzymali do kontroli pojazd marki Opel, którym kierował 42-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. - Podczas wykonywania czynności służbowych okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że kierujący ma aż 9 zakazów sądowych! – mówi oficer prasowy KPP Kępno sierż. Rafał Stramowski. 42-latek został zatrzymany i za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 1 (1410) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!