Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Łucji, Witolda, Wilhelma 25 Czerwca 2022, 10:33
Dziś 22°C
Jutro 28°C
Powiat
9 Czerwca, 2022

Powiat: Pięknieją wielkopolskie wsie

30 maja 2022 r. Sejmik Województwa Wielkopolskiego podjął uchwałę w sprawie przekazania pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego zgłoszonych do XII edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”. Do 170 sołectw z Województwa Wielkopolskiego trafi ponad 7,2 mln zł.

XII edycja konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” organizowanego w ramach Samorządowego programu „Wielkopolska odnowa wsi” umożliwia pozyskanie środków przez sołectwa z pośrednictwem gmin na realizację zadań projektowych w ich „małych ojczyznach”. Dofinansowanie umożliwia wykonanie niewielkich projektów służących zagospodarowaniu przestrzeni publicznej w miejscowości, odtwarzaniu dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego oraz kultywowaniu tradycji społeczności lokalnych. Udział w konkursie to także wspaniała okazja do integracji społeczności wiejskiej i aktywizacji jej członków. Różnorodność zgłoszonych projektów udowadnia bogactwo pomysłów na zmianę wspólnej przestrzeni oraz troskę o dziedzictwo kulturowe obszarów wiejskich.

~ m

Więcej w nr 23 (1482) 2022 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!