Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Fabioli, Miły, Sebastiana 20 Stycznia 2022, 11:31
Dziś 1°C
Jutro -1°C
Powiat
30 Września, 2020

Powiat: Partnerzy na 307 i wspólny cel

21 września br. w Urzędzie Gminy w Rychtalu podpisano list intencyjny wyrażający chęć współpracy w ramach „Partnerstwa na 307” oraz udziału w projekcie pn. „Pilotaż Centrum Wsparcia”.

Z inicjatywy Adama Staszczyka, wójta gminy Rychtal, położonej na terenie województwa wielkopolskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie województwa opolskiego (powiat namysłowski), została zawiązana współpraca pomiędzy 9 jednostkami samorządu terytorialnego, które połączył jeden wspólny cel: zrównoważony rozwój obszarów zagrożonych marginalizacją, na obszarze funkcjonalnym miast powiatowych Kępno i Namysłów oraz próba przywrócenia rozwoju obszaru w oparciu o ciąg pieszo-rowerowy na śladzie byłej linii kolejowej nr 307.
Do porozumienia przystąpili: Powiat Kępiński oraz cztery gminy z obszaru powiatu: Miasto i Gmina Kępno, Gmina Baranów, Gmina Trzcinica oraz Gmina Rychtal. Po stronie województwa opolskiego partnerami inicjatywy są: Powiat Namysłowski oraz cztery gminy z obszaru powiatu: Miasto i Gmina Namysłów, Gmina Domaszowice, Gmina Świerczów i Gmina Wilków. Partnerzy, zgodnie z zapisami listu intencyjnego, zawiązali Radę Partnerską. Jej przewodniczącym został wójt gminy Rychtal A. Staszczyk.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 40 (1397) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!