Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Beatrycze, Małgorzaty, Piotra 18 Stycznia 2020, 12:12
Dziś 4°C
Jutro 3°C
Powiat
6 Sierpnia, 2019

Powiat: Kolejne miliony na budowę dróg dojazdowych do pól

Ponad 10 milionów złotych wsparcia z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego zostało skierowanych na budowę i modernizację dróg dojazdowych do pól. Dodatkowe pieniądze trafią do 105 gmin w Wielkopolsce.

Po raz kolejny Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach poprawy jakości i stanu gruntów rolnych skierował dodatkowe środki finansowe do lokalnych samorządów na budowę, modernizację i naprawę dróg dojazdowych do pól. - Rozbudowa oraz inwestycje w drogi są niezwykle ważne dla całej okolicy, do której pomoc trafia. Podniesione zostaje bezpieczeństwo użytkowników, a wielu mieszkańców i rolników może bez trudu dotrzeć do oddalonych od głównych tras komunikacyjnych miejsc i pól, gdzie często deszczowa aura oraz nieustabilizowane podłoże drogi utrudniały poruszanie się – mówi wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 31 (1337) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!