Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jana, Moniki, Wiktora 21 Maja 2022, 17:43
Dziś 15°C
Jutro 15°C
Kraj
28 Stycznia, 2021

Powiat: Gminy oferują dowóz na szczepienia

Osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień, mogą skorzystać transportu, który przygotowały wszystkie gminy powiatu kępińskiego.

Wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska podczas wideokonferencji ze starostami, prezydentami, burmistrzami i wójtami przedstawiła założenia Narodowego Programu Szczepień oraz omówiła współpracę w organizacji transportu dla seniorów i osób niepełnosprawnych, którzy zadeklarują chęć zaszczepienia się.
15 stycznia br. ruszyła Centralna Rejestracja, umożliwiająca umawianie szczepień dla seniorów powyżej 80. roku życia. Z kolei 22 stycznia br. uruchomiona została możliwość umawiania terminów i zapisów dla seniorów powyżej 70. roku życia. 25 stycznia br. rozpoczęły się szczepienia dla tych osób. Na szczepienie można zapisać się na trzy sposoby: dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię – 989, rejestrując się elektronicznie poprzez e-rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl lub kontaktując się z wybranym punktem szczepień.
Każda gmina w ramach realizacji zadania własnego zapewni dowóz osób niepełnosprawnych oraz mających trudności w dostępie do punktu szczepień.

~ KR

Więcej w nr 4 (1413) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!