Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bernarda, Martyny, Waleriana 15 Kwietnia 2021, 09:24
Dziś 4°C
Jutro 1°C
Powiat
10 Grudnia, 2020

Powiat: Dwie drogi do przebudowy

Dwa wnioski złożone przez Powiat Kępiński w ramach Funduszu Dróg Samorządowych zostały ujęte na liście zadań powiatowych.

Wojewoda Łukasz Mikołajczyk poinformował starostwo powiatowe, że złożone dwa wnioski dotyczące przebudowy drogi powiatowej - ulicy Osińskiej w Kępnie i jej dalszego ciągu prowadzącego przez Osiny oraz przebudowy drogi powiatowej nr 5701P na odcinku Biadaszki – Trzebień w gminie Łęka Opatowska zostały przyjęte do dofinansowania.
Tym samym wnioski o dofinansowanie dwóch zadań przeszły pierwszy etap weryfikacji realizowany przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki. Kolejny krok w procedurze to przekazanie przez wojewodę zatwierdzonej listy wniosków do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie ma miejsce dalsza część procedury weryfikacyjnej. Tu wnioski po dodatkowej ocenie otrzymają ostateczną decyzję kwalifikującą do dofinansowania. - Bardzo jestem zadowolona, że złożone wnioski na modernizacje tak potrzebnych ulic w powiecie przeszły pozytywnie przez sito weryfikacyjne w urzędzie wojewódzkim. Jestem przekonana, że to tylko kwestia czasu, kiedy proponowane dofinansowania zostaną zatwierdzone przez premiera. Każda taka inwestycja w naszym powiecie zawsze poprawia jakość życia mieszkańców, a to ma bezpośredni wpływ na rozwój gospodarczy naszego regionu – stwierdziła europarlamentarzystka Andżelika Możdżanowska.

~ Oprac. m

Więcej w nr 50 (1407) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!