Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty 17 Maja 2022, 07:11
Dziś 15°C
Jutro 18°C
Powiat
13 Maja, 2021

Powiat: Dofinansowania do przebudowy dróg

Wszystkie samorządy z powiatu kępińskiego otrzymały dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w ramach przebudowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

Stosowne umowy wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski podpisał z włodarzami gmin 4 maja br. w świetlicy „Tęcza” w Bralinie. Razem w tym roku gminy z powiatu kępińskiego otrzymają 680 tys zł. - Pieniądze dla gmin z powiatu kępińskiego w ramach Programu Ochrony Gruntów Rolnych umożliwiają dalszy rozwój sieci drogowej w gminach zwłaszcza na terenach, gdzie drogi nie są często uczęszczane, ale ich znaczenie dla lokalnej społeczności jest ogromne. Środki w wysokości blisko 680 tys. zł pozwolą na przebudowę oraz budowę wielu takich odcinków w gminach: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica. Bardzo ważne dodatkowe środki w wysokości 350 tys. zł otrzyma gmina Bralin na budowę mostu na rzece Niesób w miejscowości Chojęcin-Szum. Ponadto w ramach wsparcia sektora pszczelarskiego gminy: Kępno, Łęka Opatowska i Rychtal uzyskały dofinansowanie o łącznej wysokości blisko 38 tys. zł na zakup sadzonek drzew miododajnych. Wsparcie na ten cel jest realizowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego już od kilku lat, a wnioskujące o to wsparcie Jednostki Samorządu Terytorialnego z całej Wielkopolski w pełni wykorzystują pulę środków przeznaczoną na ten cel, w tym roku to ponad 1,1 mln zł – wylicza wicemarszałek województwa wielkopolskiego, K. Grabowski.

~ Oprac. m

Więcej w nr 18 (1427) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!