Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Januarego, Konstancji, Leopolda 20 Września 2020, 09:03
Dziś 19°C
Jutro 19°C
Powiat
5 Sierpnia, 2020

Powiat: Dodajcie rządowe do inwestycji

Trwa nabór wniosków do inwestycji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Od 27 lipca br. rozpoczął się nabór wniosków w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Minimalne bezzwrotne dofinansowanie to pół miliona złotych, a maksymalne sięga blisko 100 mln zł. Do wielkopolskich samorządów z ogólnopolskiej puli 6 mld zł trafi aż 526 mln. Premier Mateusz Morawiecki już zapowiedział zwiększenie kwoty w skali kraju z 6 do 12 mld zł, co oznacza, że dofinansowania dla samorządów będą mogły być jeszcze wyższe.
24 lipca br. w Monitorze Polskim pojawiła się uchwała Rady Ministrów, która określa zasady rozdziału i przekazywania wsparcia na inwestycyjne zadania dla samorządów. Dotacje sięgną od 500 tys. zł do 93 mln zł. Kluczowym elementem programu jest wsparcie takich inwestycji, jak remonty szkół i przedszkoli, inwestycje wodociągowe, kanalizacyjne czy drogowe.
W Wielkopolsce rządowe wsparcie trafi do 4 miast na prawach powiatu, 31 powiatów i 226 gmin. – Celem rządu premiera Mateusza Morawieckiego jest utrzymanie wysokiego poziomu inwestycyjnego w samorządach, które z powodu COVID-19 chcą rezygnować z niektórych działań, np. w kwestii planowanych inwestycji. Ponad pół miliarda wpłynie na konta wielkopolskich samorządów na przełomie sierpnia i września. Kolejne dobre wieści są takie, że to nie koniec wsparcia, a premier Mateusz Morawiecki zapowiedział uruchomienie następnej puli 6 mld zł w skali kraju – tłumaczy wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.
.

~ m.

Więcej w nr 32 (1389) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!