Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Henryki, Mariana 18 Stycznia 2022, 02:39
Dziś -1°C
Jutro 2°C
Policja i straż pożarna
21 Października, 2017

Policja: Z promilami za kierownicą

Trzech mężczyzn zatrzymało pijanego kierowcę.

21 października br., około godz. 21.45, patrol policji z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie został wezwany do miejscowości Osiny. Tam trzej mężczyźni, 22-latek, 32-latek i 34-latek z gminy Kępno, byli świadkami, jak osobowa skoda wykonuje nietypowe manewry na drodze. Następnie kierowca skody, podczas manewru wymijania, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a świadkowie zdarzenia zmuszeni byli uciekać swoim autem poza pas jezdni.
Mężczyźni udali się za skodą i wykorzystali moment, gdy auto się zatrzymało. Podbiegli do pojazdu i zabrali kierowcy kluczyki. Wyczuli, że spożywał on alkohol. Natychmiast zaalarmowali policję – mówi oficer prasowa KPP Kępno st. sierż. Anna Lubojańska. Mundurowi po przybyciu na miejsce zatrzymali 41-latka oraz jego kolegę – 35-latka. Obaj są obywatelami Ukrainy. – Przed przybyciem policji sprawcy wykorzystali gęsta mgłę i usiłowali oddalić się z miejsca zdarzenia. W aucie zostały jednak paszporty obu mężczyzn, a oni sami szybko wrócili na miejsce zdarzenia. Obaj byli kompletnie pijani – dodaje funkcjonariuszka. Mężczyźni mieli w wydychanym powietrzu odpowiednio 2,3 i 2 promile alkoholu.
Ostatecznie 41-latek przyznał się do kierowania osobową skodą. Poniesie teraz konsekwencje karne. Straci uprawnienia do kierowania i czekają go wysokie kary finansowe.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!