Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bettiny, Konrada, Mirosława 19 Lutego 2020, 17:25
Dziś 8°C
Jutro 5°C
Powiat
22 Lutego, 2018

Policja: Mówili o zagrożeniach płynących z sieci

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kępnie spotykali się z uczniami i przeprowadzali pogadanki na temat bezpieczeństwa w sieci.

Niedawno obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kępnie przeprowadzili w minionych dniach szereg pogadanek na temat bezpieczeństwa w sieci. Mundurowi odwiedzali szkoły na terenie całego powiatu. Tematem przewodnim był Internet i projekt pn. „Dwie strony sieci”. W spotkaniach udział wzięli także dzielnicowi danego rejonu.
Podczas spotkań omawiano zagrożenia płynące z sieci, zagrożenia ze strony dorosłych, a także stalking i groźby karalne kierowane poprzez systemy informatyczne. Młodzież poznała także zasady odpowiedzialności karnej za popełnione czyny karalne.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!