Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Hanny, Klementyny, Łukasza 18 Października 2021, 10:01
Dziś 8°C
Jutro 15°C
Sport
6 Maja, 2021

Piłka nożna: Weekendowy rollercoaster w Mroczeniu i Rychtalu

Wielkopolscy piątoligowcy mają za sobą bardzo pracowity weekend. Na boiskach grupy trzeciej rozegrano mecze bieżącej, 26. serii gier oraz odrabiano zaległości z 20. kolejki, którą w marcu odwołano z powodu pandemii koronawirusa.

Niewiele powodów do zadowolenia mamy po weekendowych występach naszych piątoligowców. Sukcesy są co najwyżej połowiczne, a najmniej powodów do radości mają piłkarze z Mroczenia. Orzeł po sobotnim zwycięstwie w Opatówku 6:0 (3:0) nie potrafił podtrzymać zwycięskiej serii i dwa dni później musiał uznać wyższość walczącego o ligowy byt Polonus Kazimierz Biskupi. Porażka na własnym stadionie kosztowała drużynę Marka Wojtasiaka utratę pozycji lidera. Potknięcie mroczenian wykorzystała Victoria Skarszew, która o dwa punkty wyprzedza obecnie drużynę Orła.

Piłkarska majówka na piątoligowych boiskach rozpoczęła się dla naszych drużyn w sobotę. Zarówno Orzeł jak i GKS Rychtal zaimponowały odnosząc pewne zwycięstwa. Mroczenianie rozbili na wyjeździe KS Opatówek, aplikując drużynie Krzysztofa Góreckiego pół tuzina bramek. Jednym z bohaterów spotkania w Opatówku był Marcin Górecki. Snajper Orła aż czterokrotnie wpisywał się na listę strzelców, przez co do trzydziestu trzech trafień powiększył swój dorobek w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców ligi. Sobotę, 1 maja miło wspominać będą również w Rychtalu, choć sam początek spotkania ze Stalą Pleszew rozpoczął się dla GKS-u katastrofalnie. W 11. minucie Tomasz Zawada płaskim strzałem sprzed pola karnego dał prowadzenie Stali, a po upływie niespełna sześćdziesięciu sekund przyjezdni po trafieniu Bartłomieja Bąkowskiego prowadzili już 2:0.

~ BAS

Więcej w nr 17 (1426) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!