Marii, Marzeny, Ryszarda 26 Kwietnia 2024, 12:27
Jutro 18°C
4 Września, 2020

Piłka nożna: Lider nadal poza zasięgiem, Polonia wyszarpała punkt Wilkom

Po sześciu kolejkach tylko jednej drużynie udało się zdobyć komplet punktów, ale w gronie niepokonanych znajdują się jeszcze dwa zespoły. Tymczasem na pierwsze punkty wciąż czekają w Poznaniu.

Kibice z Wrześni przecierają oczy ze zdumienia, ale to nie żaden sen. Ich Victoria wygrała szósty mecz z rzędu, pokonując tym razem na wyjeździe Olimpię Koło 2:1 (0:0). Wrzesińscy piłkarze są na czele czwartoligowej tabeli, wyprzedzając o dwa punkty drugą w stawce Pogoń Nowe Skalmierzyce. Zresztą, drużyny ze strefy kaliskiej są póki co rewelacją jesiennych rozgrywek. W czołowej piątce rozgrywek znajdują się aż trzy zespoły reprezentujące dawny okręg kaliski.

W sobotę, w Kole doszło do starcia drużyn, które znakomicie rozpoczęły obecny sezon. Prowadząca po inauguracyjnych kolejkach Olimpia podejmowała aktualnego lidera z Wrześni. Ze względu na wprowadzenie w powiecie kolskim strefy czerwonej mecz rozgrywany był bez udziału publiczności. Jeszcze do przerwy Olimpia bezbramkowo remisowała z wrześnianami. Zaraz po zmianie stron gracze Olimpii wyszli na prowadzenie, a piłkę w bramce Victorii umieścił Mikołaj Makarowicz. Radość kolan z prowadzenia trwała zaledwie minutę, bowiem na bramkę gospodarzy błyskawicznie odpowiedział Hubert Oczkowski. Victoria mecz na swoją korzyść rozstrzygnęła w 83. minucie. Gola na 2:1 dla gości zdobył Mikołaj Jankowski. Była to czwarta z rzędu porażka Olimpii Koło w tym sezonie. Po sześciu kolejkach kolanie zajmują szesnaste miejsce w tabeli z dorobkiem sześciu punktów.

Więcej w nr 36 (1393) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.