Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Henryki, Mariana 17 Stycznia 2021, 22:55
Dziś -13°C
Jutro -8°C
Historia
14 Marca, 2019

Perzów: Uroczysta lekcja historii

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zespole Szkół w Perzowie.

1 marca 2019 r. uroczystości związane z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zorganizowano w perzowskim Zespole Szkół po raz czwarty.
Z tej okazji nauczycielka historii Jolanta Walery wraz z uczennicami klasy VII przybliżyła uczniom klas IV-VIII historię bohaterów zbrojnego podziemia niepodległościowego walczącego z reżimem komunistycznym o powojenny kształt ojczyzny. - Uroczysty apel z tej okazji rozpoczął komunikat o wybuchu II wojny światowej. Dowiedzieliśmy się, jakie były przyczyny oraz sposoby walki z wrogiem. Podczas spotkania usłyszeliśmy także utwory i pieśni patriotyczne, które towarzyszyły żołnierzom i partyzantom podczas obrony naszego kraju. Następnie poznaliśmy historię żołnierzy organizacji „Wolność i Niepodległość”, którzy po skończonej wojnie nie złożyli broni, uznając, że walka o niepodległość jeszcze się nie skończyła – relacjonują uczestnicy obchodów w Perzowie.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 11 (1317) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!