Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Henryka, Igi, Włodzimierza 15 Lipca 2019, 22:46
Dziś 19°C
Jutro 15°C
Kultura i oświata
21 Marca, 2019

Perzów: Teatralna edukacja i zabawa

Towarzystwo Rozwoju Gminy Perzów zaprosiło dzieci z przedszkoli oraz uczniów klas I-IV szkół podstawowych działających na terenie gminy Perzów na spektakle edukacyjne.

Zorganizowane przez TRGP spotkanie z aktorami z Agencji Artystycznej „Galana” z Krakowa odbyło się 6 marca 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Perzowie.
Uczniów przybyłych w godzinach porannych do sali widowiskowej w GOK przywitała wiceprezes towarzystwa Dominika Drapiewska. Przedstawiła występujących tego dnia aktorów, życząc jednocześnie mile spędzonych chwil i wielu wrażeń podczas występów.
Na perzowskiej scenie aktorzy zaprezentowali dwa spektakle. Dla uczniów szkół podstawowych przygotowano spektakl edukacyjny pt. „Eco-ciocia”, który został oparty na piosenkach i krótkich scenkach przybliżających dzieciom tematy związane z ekologią. Rodzaje i segregacja odpadów, recykling, opieka nad zwierzętami, obowiązki właścicieli zwierząt - to podstawowe sprawy, o których śpiewała i opowiadała Ciotka Petronelka oraz jej przyjaciel Hipolit. Widzowie uczestniczyli aktywnie w działaniach bohaterów spektaklu, segregując odpady i wykazując się wiedzą na temat ekologii. W przedstawieniu pojawił się też Śmieciotwór, którego dzieci zwalczały.
.
~ Dominika Drapiewska

Więcej w nr 12 (1318) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!