Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Henryki, Mariana 18 Stycznia 2020, 00:04
Dziś 2°C
Jutro 5°C
Kultura i oświata
12 Września, 2019

Perzów: Narodowe Czytanie w Perzowie

„Katarynka” Bolesława Prusa i „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej - te dwie nowele były bohaterkami Narodowego Czytania w Perzowie.

Nowele wybrane zostały spośród ośmiu, które w tym roku para prezydencka zaproponowała na 8. edycję Narodowego Czytania.
- Staram się, aby kolejne edycje Narodowego Czytania w pewien sposób odstępowały od przyjętego schematu tej imprezy. Myślę, że włączenie do współpracy młodzieży zdecydowanie wzbogaca i ubarwia rangę całego wydarzenia, które ma stać się okazją do spotkania przy czytaniu dzieł literatury polskiej – powiedziała Natalia Kowalczyk, dyrektor Biblioteki Publicznej w Perzowie.
Dyrektor Biblioteki Publicznej w Perzowie oraz wójt gminy Perzów Danuta Froń włączyły się po raz czwarty do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Z tej okazji w piatek, 6 września 2019 r., w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury można było zobaczyć występ kataryniarza Kamila Hesa, a także występ teatralny młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu gminy Perzów. Młodzi artyści wystawili „Katarynkę”.

~ Natalia Kowalczyk

Więcej w nr 37 (1343) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!