Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Kryspiny, Norberta, Sabiny 5 Grudnia 2020, 13:03
Dziś 8°C
Jutro 12°C
Kultura i oświata
18 Czerwca, 2020

Oświata: Ósmoklasiści sprawdzili swoją wiedzę

Absolwenci podstawówek przystąpili do egzaminów 16 czerwca. Egzamin ósmoklasisty w 2020 r. odbywał się przez trzy kolejne dni i został zorganizowany z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Pierwotnie egzamin ósmoklasisty miał się rozpocząć 21 kwietnia br. W związku z epidemią koronawirusa od 12 marca br. zawieszone są stacjonarne zajęcia w szkołach; od 25 marca br. szkoły mają obowiązek kształcenia zdalnego. Przesunięto też terminy egzaminów zewnętrznych, w tym egzaminu ósmoklasisty.
W czasie egzaminów należało przestrzegać wytycznych sanitarnych opracowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Zgodnie z nimi na egzamin mogli przyjść wyłącznie uczniowie zdrowi, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną. Dotyczyło to zarówno zdających, nauczycieli, jak i innych pracowników szkoły. W egzaminie nie mogła uczestniczyć osoba, która jest objęta kwarantanną lub izolacją.
Na teren szkoły mogły wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem. Po zajęciu miejsc przez zdających, mogli zdjąć maseczki. Ławki w sali egzaminacyjnej musiały być tak ustawione, aby pomiędzy zdającymi zachowany był co najmniej 1,5-metrowy odstęp.

~ m

Więcej w nr 25 (1382) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!