Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Donaty, Olechny, Kajetana 8 Sierpnia 2022, 08:28
Dziś 14°C
Jutro 22°C
Kraj
16 Listopada, 2017

Opatówek: Nagrody dla aktywnych sołectw

Reprezentacja sołtysów i samorządowców z powiatu kępińskiego wzięła udział w spotkaniu „Liderzy Wielkopolskiej Odnowy Wsi”, które odbyło się w Opatówku koło Kalisza.

Spotkanie, którego inicjatorem był wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski miało miejsce 5 listopada br. w Hali Sportowej im. Polskich Olimpijczyków. W uroczystej gali udział wzięli znakomici goście: poseł na Sejm RP z Opola Ryszard Wilczyński, inicjator Odnowy Wsi w Polsce, starosta kaliski Krzysztof Nosal, burmistrz Opatówka Sebastian Wardęcki. Wielkopolską Izbę Rolniczą reprezentował prezes Piotr Walkowski, a Stowarzyszenie Sołtysów Województwa Wielkopolskiego jego nowo wybrany prezes Jarosław Maciejewski.
Z powiatu kępińskiego w uroczystości uczestniczyli sołtysi i samorządowcy gminy Perzów z wójt Danutą Froń, z gminy Bralin, gminy Łęka Opatowska oraz z gminy Kępno.
Poseł Ryszard Wilczyński w swoim wystąpieniu zauważył, że Wielkopolska była i jest liderem polskiego pozytywizmu. Mistrz ceremonii wicemarszałek Krzysztof Grabowski wręczył 10 sołectwom z terenu Południowej Wielkopolski dyplomy „Aktywna Wieś Wielkopolska”. Natomiast ośmiu laureatom konkursu wręczył takie same dyplomy i dodatkowo nagrodę pieniężną w wysokości 3 tysiące złotych. W imieniu wszystkich nagrodzonych podziękował jeden z laureatów Maciej Baciński, lider i sołtys wsi Kliny w gminie Kępno, założyciel „Towarzystwa Rozwoju Wsi Kliny”.
Podczas części artystycznej wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z OSP Rajsko oraz 12-osobowy zespół żeński „Ale Babki”. Atrakcją był również godzinny koncert musicalowo–operetkowy w wykonaniu solistów z Teatru Muzycznego w Poznaniu.

~ Andrzej Wawrzyniak, Stowarzyszenie Sołtysów Ziemi Kępińskiej

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!