Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Łucji, Witolda, Wilhelma 25 Czerwca 2022, 09:30
Dziś 22°C
Jutro 28°C
Powiat
2 Czerwca, 2022

Opatów: Uczcili „granatowych bohaterów”

Uroczystość odsłonięcia przy Posterunku Policji w Opatowie Tablicy Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej – Policjantów Posterunku Policji Państwowej w Opatowie zamordowanych przez sowiecki NKWD.

W 82. rocznicę Zbrodni Katyńskiej Stowarzyszenie „Nasz bezpieczny powiat kępiński”, wspólnie z samorządem gminy Łęka Opatowska, podjął kolejną inicjatywę upamiętnienia „granatowych bohaterów” – Policjantów Policji Państwowej Posterunku w Opatowie, jeńców obozu w Ostaszkowie, którzy wiosną 1940 r. zostali zamordowani w Twerze i pochowani w Miednoje. Tablica, na której znajdują się nazwiska czterech funkcjonariuszy przedwojennego posterunku w Opatowie, została umieszczona w honorowym miejscu, na ścianie budynku Posterunku Policji w Opatowie. Uroczystość jej odsłonięcia z udziałem Kompanii Honorowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu pod honorowym patronatem ministra rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg odbyła się 22 maja br. W uroczystości udział wzięli: komendant wojewódzki wielkopolskiej Policji nadinsp. Piotr Mąka, minister rodziny i polityki społecznej M. Maląg oraz wielu zaproszonych gości.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 22 (1481) 2022 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!