Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bonifacego, Kiry, Waltera 5 Czerwca 2020, 16:01
Dziś 14°C
Jutro 20°C
Kultura i oświata
3 Kwietnia, 2019

Opatów: Szkoła eTwinning w Opatowie

Szkoła Podstawowa w Opatowie znalazła się w gronie 39 polskich szkół wyróżnionych odznaką Szkoła eTwinning.

Po uzyskaniu odznak Krajowej i Europejskiej Jakości za wybitne projekty eTwinning, których liderem była nauczycielka języka angielskiego z Zespołu Szkół w Opatowie Elwira Wielgosz, opatowska podstawówka przystąpiła do działań mających na celu uzyskanie odznaki Szkoły eTwinning. Ogromne zaangażowanie całego działającego w szkole zespołu eTwinning zaowocowało otrzymaniem tego wyróżnienia.
W tegorocznej edycji odznaki otrzymały 1004 szkoły, w tym 39 szkół z Polski.
eTwinning to społeczność szkół w Europie, oferująca platformę współpracy dla pracowników szkół (nauczycieli, dyrektorów szkół, bibliotekarzy, itp.) z krajów europejskich, którzy tutaj komunikują się, realizują projekty i są częścią społeczności edukacyjnej. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki.
eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 13 (1319) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!