Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Benity, Maksymiliana, Teodozji 29 Maja 2020, 21:52
Dziś 11°C
Jutro 15°C
Kultura i oświata
26 Stycznia, 2018

Opatów: Kolędowanie z dedykacją

W niedzielne popołudnie, 21 stycznia 2018 r., w kościele parafialnym w Opatowie odbył się zorganizowany przez Opatowskie Stowarzyszenie Kulturalno–Sportowe koncert kolęd i pastorałek, który był dedykowany babciom i dziadkom z okazji ich święta.

W czasie godzinnego występu można byłó usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu: Zespołu Chóralnego „Dźwięki Nadziei” oraz Scholi „Arka Bożych Nut”. Gościnnie wystąpiła laureatka „Ostrzeszowskiego Idola” Iga Kurzawa. Nad stroną muzyczną czuwał Marek Kowalski.

Koncert był nie tylko prezentacją umiejętności wokalnych i muzycznych wykonawców, ale również niezapomnianą ucztą duchową, której przyświecały słowa: „Kolęda to marzenie o świecie sprawiedliwym, czułym i bezpiecznym. O takim, w którym dobro zawsze zwycięża, a kłopoty są tylko na chwilę. Kolęda to nadzieja, że kiedyś na pewno będzie pięknie...".

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!