Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Maury, Milany, Tomasza 22 Września 2020, 09:52
Dziś 18°C
Jutro 24°C
Kultura i oświata
28 Sierpnia, 2019

Opatów: Gminne Święto Plonów w Opatowie

24 sierpnia 2019 r. w Opatowie odbyły Dożynki Gminy Łęka Opatowska.

Odbywające się przy pięknej, słonecznej pogodzie uroczystości dożynkowe rozpoczęła msza święta odprawiona w kościele parafialnym pw. św. Floriana w Opatowie przez proboszcza parafii ks. Józefa Wachowiaka oraz proboszcza z Siemianic ks. Marka Olszewskiego.
Po liturgii barwny korowód przejechał ulicami Opatowa. Na jego trasie można było podziwiać pomysłowe i oryginalne dekoracje dożynkowe, a specjalnie powołana komisja wyłoniła najciekawiej udekorowane posesje.
Główne uroczystości odbyły się na opatowskim boisku sportowym i wzięło w nich udział liczne grono mieszkańców oraz zaproszonych gości, wśród których nie zabrakło parlamentarzystów i samorządowców dziękujących rolnikom za ich ciężką pracę.
Rolę starostów dożynek w tym roku pełnili: Justyna Kamińska i Jarosław Małolepszy.
Tegoroczne gminne święto otworzył sołtys Opatowa Grzegorz Adamski. Następnie głos zabrał wójt gminy Łęka Opatowska Adam Kopis, kierując swoje słowa do rolników. - W dniu Gminnego Święta Plonów z wdzięcznością chylę przed wami czoło, dziękując za chleb codzienny i wielki dar ziemi ofiarowany nam wszystkim – powiedział wójt, dziękując również organizatorom i uczestnikom wydarzenia. - Podziękowania składam także na ręce tych, którzy włączyli się w przygotowania dzisiejszego święta. Wam wszystkim, szanowni zebrani, dziękuję za udział w tak ważnym i pięknym święcie.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 35 (1341) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!