Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Iwony, Noemi, Szymona 27 Października 2020, 18:42
Dziś 10°C
Jutro 14°C
Kultura i oświata
1 Lipca, 2019

Opatów: Blaszany Bębenek z „Pinokiem” w Opatowie

W bibliotece w Opatowie przedszkolaki obejrzały spektakl teatru Blaszany Bębenek pt. „Pinokio”.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Łęce Opatowskiej z siedzibą w Opatowie z okazji Dnia Dziecka gościł teatr Blaszany Bębenek ze spektaklem pt. „Pinokio”. Do obejrzenia przedstawienia zaproszono dzieci z przedszkola w Opatowie.
Przedszkolaki, które licznie stawiły się w bibliotece, obejrzały adaptację znanej bajki opowiadającej o pajacu wystruganym z drewna, który ciągle wpada w kłopoty, kłamie i przysparza swemu ojcu wielu zmartwień. Koniec końców udaje mu się poprawić i zmienić swoje zachowanie, za co dobra wróżka nagradza go i zmienia w prawdziwego chłopca.
Dopełnieniem historii o Pinokiu, a także niewątpliwym atutem przedstawienia były autorskie utwory śpiewane na żywo, kolorowa i ciągle zmieniająca się scenografia oraz zaproszenie dzieci do aktywnego udziału w przygodach bohaterów.
Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia w opatowskiej bibliotece, „Pinokio” w wykonaniu teatru Blaszany Bębenek dostarczył wielu pozytywnych emocji i radości nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.

~ Oprac. bem 

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!