Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Fabioli, Miły, Sebastiana 21 Stycznia 2021, 05:35
Dziś 2°C
Jutro 2°C
Łęka Opatowska
9 Lipca, 2020

Opatów: Biegiem na Jasną Górę

Ambasadorzy Nadziei po trzyletniej przerwie, 27 czerwca br. znów pobiegli do Częstochowy na Jasną Górę, niosąc ze sobą intencję o zdrowie dla Małgosi zmagającej się z zaawansowanym glejakiem.

Jak zaznaczają biegacze, tym razem bieg był mega trudny, bo w obie strony i do tego w jednym dniu. Sportowcy pokonali prawie 200 km. Dotarli na Jasną Górę i z powrotem do Opatowa bez kontuzji i większych przygód. Biegaczy nie zniechęcił upał, byli zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z osiągniętego celu. Wszyscy byli bardzo zmotywowani intencją niesienia wsparcia i pomocy poprzez bieg, traktując go nie jako rywalizację, ale jako misję niesienia nadziei. Tuż po powrocie jednogłośnie zadeklarowali udział w kolejnej sztafecie. - Jako pomysłodawca przedsięwzięcia składam serdeczne podziękowanie przede wszystkim tym, którzy pobiegli: Danusi Gąszczak, Tomkowi Gąszczakowi, Rafałowi Stramowskiemu, Tomkowi Jerczyńskiemu, Marcinowi Ferdynusowi, Wojtkowi Kłakowi i Waldkowi Sitkowi. Ponadto dziękuję tym wszystkim właścicielom firm z terenu powiatu kępińskiego, którzy bezinteresownie na okoliczność biegu wpłacili różne kwoty na leczenie Gosi. Ostatecznie udało się zebrać 17 200,000 zł. Dziękuję kierowcom busów: Markowi Medze i Michałowi Flaczykowi, Dawidowi Góreckiemu za pomoc w pilotowaniu biegu i jego dokumentowaniu oraz Karolinie Goj za zadbanie o szczegóły akcji i dokumentowanie całego wydarzenia - dziękował Marek Kowalski.

~ Oprac. m

Więcej w nr 28 (1385) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!