Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Henryki, Mariana 17 Stycznia 2019, 12:31
Dziś 4°C
Jutro 0°C
Kultura i oświata
9 Lutego, 2018

Nowa Wieś Książęca: Rzymskie imperium w... gminie Bralin

Grupa rekonstrukcyjna w Zespole Szkół w Nowej Wsi Książęcej.

W Zespole Szkół w Nowej Wsi Książęcej gościła grupa rekonstrukcyjna, która przybliżyła obyczaje i kulturę z czasów Imperium Rzymskiego.
Podczas niezwykłej lekcji historii uczniowie przenieśli się do starożytnego Rzymu. Ujrzeli antycznych legionistów, poznali taktykę ich walki oraz elementy uzbrojenia. Mogli przymierzyć repliki rzymskiej zbroi, stanąć w szyku bitewnym i poczuć się jak rzymscy żołnierze, którzy 2000 lat temu nie mieli sobie równych. Każdy z uczniów mógł wziąć miecz, tarczę, kolczugę czy też korbacz i przekonać się, jakiej siły wymagało posługiwanie się nimi. Najodważniejsi przeszli próbę „ciężkiego miecza”.
Blisko godzinne spotkanie dostarczyło dzieciom sporo wrażeń – uczniowie po raz kolejny mogli się przekonać, że historia może być ciekawa i pasjonująca.

~ Wiesława Mirowska

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!