Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Januarego, Konstancji, Leopolda 19 Września 2019, 15:25
Dziś 12°C
Jutro 15°C
Kultura i oświata
24 Kwietnia, 2019

Nowa Wieś Książęca: Parafia w Nowej Wsi Książęcej otrzymała dotację

Dotacja przeznaczona zostanie na prace konserwatorskie przy trzech XIX-wiecznych witrażach figuralnych przedstawiających św. Bartłomieja, św. Józefa z Dzieciątkiem i św. Barbarę.

Zgodnie z uchwałą nr VI/36/2019 Rady Gminy Bralin z 13 lutego br. w sprawie udzielenia dotacji z budżetu Gminy Bralin z przeznaczeniem na realizowane w 2019 r. prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku – kościele parafialnym pw. Świętej Trójcy w Nowej Wsi Książęcej – 10 kwietnia br. wójt gminy Bralin Piotr Hołoś, w obecności proboszcza parafii Daniela Wawrzyniaka, podpisał umowę na udzielenie parafii pomocy finansowej w wysokości 15.000 zł.
Dotacja przeznaczona zostanie na prace konserwatorskie przy trzech XIX-wiecznych witrażach figuralnych przedstawiających św. Bartłomieja, św. Józefa z Dzieciątkiem i św. Barbarę. Kościół w Nowej Wsi Książęcej jest wpisany do rejestru zabytków nie stanowiących własności Gminy Bralin.

~ M. Gudra

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!