Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Libuszy, Wacławy, Wacława 29 Września 2022, 06:46
Dziś 9°C
Jutro 13°C
Kultura i oświata
27 Maja, 2021

Nowa Wieś Książęca: Ortografia im niestraszna

I Gminny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Małego Mistrza Ortografii” dla klas I-III oraz o tytuł „Mistrza Ortografii” dla klas IV-VIII – edycja online.

14 maja br. w Zespole Szkół w Nowej Wsi Książęcej odbył się finał Gminnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas IV-VIII. W edycji online konkursu – za pośrednictwem aplikacji „TEAMS” – o laur zwycięstwa i zdobycie zaszczytnego tytułu „Mistrza Ortografii” w roku szkolnym 2020/2021 ubiegało się 27 uczniów ze szkół podstawowych w Bralinie i Nowej Wsi Książęcej. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych, a ich kompetencje ortograficzne były sprawdzane poprzez test wielokrotnego wyboru. Wykorzystano do tego narzędzia aplikacji „Quizizz”. Nowa formuła konkursu sprawiła, że zmaganiom ortograficznym towarzyszyły ogromne emocje, a walka o zwycięstwo była niezwykle zacięta i toczyła się do ostatniego pytania konkursowego. Laureatami ortograficznych potyczek zostali uczniowie, którzy w swojej kategorii wiekowej uzyskali najwyższą liczbę punktów.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 20 (1429) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!