Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bazylego, Bernardyna, Krystyny 20 Maja 2019, 20:44
Dziś 22°C
Jutro 17°C
Kultura i oświata
12 Czerwca, 2018

Nowa Wieś Książęca: Młodzi komputerowi eksperci

„KODER JUNIOR – Szkoła Mistrzów Programowania” w Zespole Szkół im. ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej.

Uczniowie z klas I-III Zespołu Szkół im. Ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej uczestniczą w projekcie wdrażającym elementy nauki programowania do edukacji wczesnoszkolnej pn. „KODER JUNIOR – Szkoła Mistrzów Programowania”. Liderem projektu jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a partnerami projektu Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe i Fundacja Pro Cultura.
W czasie ferii nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w szkoleniach w ramach projektu. Od marca prowadzą w swoich klasach zajęcia w formie zabaw z elementami programowania, przy wsparciu ko-trenerów. W ramach realizacji projektu szkoła została wyposażona w sprzęt komputerowy, multimedialny i pomoce dydaktyczne, z których uczniowie korzystają na zajęciach. Podsumowaniem udziału w projekcie będą wyjazdowe zajęcia do Laboratorium Szkoły Przyszłości „EduLab” w Poznaniu.
Podczas zajęć uczniowie nie tylko uczą się, doskonaląc umiejętność współpracy w zespole, ale też świetnie się bawią. Obecnie programowanie stało się bardzo ważnym elementem życia. Związane jest to z postępem techniki, umożliwia rozwój myślenia kreatywnego i doskonalenia umiejętności analitycznych. Zdolność programowania uczy dostrzegania zależności i reguł w otaczającym nas świecie, pozwala osiągnąć zamierzone cele różnymi drogami. Wszystkie te elementy mogą ułatwić osiągnięcie sukcesu.

~ Nina Habelska

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!