Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Adolfiny, Odetty, Wacława 15 Kwietnia 2021, 09:41
Dziś 0°C
Jutro 3°C
Kępno
25 Lutego, 2021

Mikorzyn: „...lecz ludzi dobrej woli jest więcej”

Akcja sprzedaży pączków, z której dochód przekazano dla Bartosza chorego na białaczkę.

13 lutego br. Koło Gospodyń Wiejskich w Mikorzynie zorganizowało „pączkową” akcję. Dochód ze sprzedaży usmażonych przez członkinie słodkości przekazany został dla Bartosza Kubiaczyka – nastolatka z Rudniczyska, u którego w ubiegłym roku wykryto ostrą białaczkę limfoblastyczną. Pączki można było zakupić w sali OSP Mikorzyn, a także po mszach świętych w kawiarence przy Sanktuarium św. Idziego w Mikorzynie.
Mieszkańcy Mikorzyna i okolicznych miejscowości wykazali się ogromnymi sercami i wielką hojnością, dzięki czemu wynik akcji przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorów – zebrano 7.542,43 zł.
16 lutego br. zebrane fundusze przekazano na ręce rodziców Bartka. Chłopiec podziękował organizatorom i ofiarodawcom na swoim profilu na portalu Facebook. - Chciałbym podziękować paniom z KGW Mikorzyn, które wczoraj cały dzień piekły dla mnie pączki i tym, którzy je kupili. Cieszę się, że mam wokół siebie tylu życzliwych ludzi. Przede mną jeszcze rok chemioterapii, ale wierzę, że dzięki Wam szybko pokonam chorobę i wrócę do szkoły, do kolegów, na boisko. Dziękuję, że mnie wspieracie – napisał.

~ KR

Więcej w nr 8 (1417) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!