Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jana, Pauliny, Rudolfiny 26 Czerwca 2022, 23:29
Dziś 23°C
Jutro 30°C
Kultura i oświata
4 Maja, 2022

Mikorzyn: Bo dobra jest więcej!

Dzień Dobra został zorganizowany również w Mikorzynie.

W tym roku w Niedzielę Bożego Miłosierdzia „Caritas” obchodziło swoje patronalne święto jako Dzień Dobra. Z tej okazji w całej Polsce zostało zorganizowanych ponad 1000 wydarzeń, które miały na celu celebrowanie wielkiego święta pomagania przez ludzi, którzy wierzą, że dobra jest więcej i chcą – i potrafią – je pomnażać. Drugim celem tego dnia było wsparcie miejsc, które stały się domem dla naszych sióstr i braci z Ukrainy.
W to wydarzenie włączył się również zespół wolontariuszy, powstały przy sanktuarium św. Idziego w Mikorzynie, który do współpracy zaprosił mieszkańców całej parafii. W Mikorzynie, dzięki otwartości serc parafian i wielu innych życzliwych osób spoza parafii, swój bezpieczny i przyjazny dom znalazło około 60 osób z Ukrainy. W tworzenie Dnia Dobra bardzo aktywnie włączyli się również ukraińscy goście i dzięki temu nabrał on charakteru polsko-ukraińskiego spotkania przy wielkanocnym stole.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 18 (1477) 2022 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!