Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Anatola, Leszka, Tamary 3 Czerwca 2020, 18:25
Dziś 14°C
Jutro 19°C
Kępno
13 Czerwca, 2019

Mechnice: Strażacy-ochotnicy walczyli o zwycięstwo

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Kępno.

9 czerwca br. w Mechnicach odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. W zmaganiach rywalizowały jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Kępno. Uczestnicy zmagali się z ćwiczeniem bojowym i sztafetą pożarniczą. W zawodach startowali seniorzy, seniorki i Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze – łącznie 25 drużyn z 10 jednostek.
Zawody sportowo-pożarnicze są świetną okazją do wzajemnej rywalizacji, zabawy i prezentacji wyszkolenia bojowego, ale mają też przygotować strażaków do działań ratowniczo-gaśniczych i poprawić sprawność bojową jednostek.
W czasie, kiedy druhowie walczyli o jak najlepszy czas i jak najmniejszą ilość punktów karnych, licznie zebrana publiczność dopingowała jednostki ze swoich miejscowości, podziwiając sprawność strażaków, a organizatorzy zachęcali do zakosztowania swojskich smakołyków.

~ KR

Więcej w nr 24 (1330) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!