Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Hanny, Klementyny, Łukasza 18 Października 2021, 10:28
Dziś 8°C
Jutro 15°C
Powiat
8 Lipca, 2021

Marianka Mroczeńska: ASF w Mariance Mroczeńskiej

W Mariance Mroczeńskiej wykryto Afrykański Pomór Świń ASF.

Sąsiadujące z Marianką wioski zostały uznane jako teren zagrożony, są to wsie: Grębanin i Kolonia I, Jankowy, Joanka, Mroczeń, Słupia pod Kępnem i Justynka. 28 czerwca 2021 r. odbyła się pikieta pod siedzibą Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Kępnie. W tym samym czasie odbyło się spotkanie powiatowego lekarza weterynarii z instytucjami i przedstawicielami: hodowców, liderów AGRO UNII, wójta gminy Baranów, Starostwa Powiatowego, Wielkopolskiej Izby Rolniczej, Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Kępnie.
Dzień później przewodniczący Wielkopolskiej Izby Rolniczej w powiecie kępińskim Krzysztof Zawada w siedzibie Powiatowej Rady Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Kępnie zorganizował 29 czerwca br. spotkanie z powiatowym lekarzem weterynarii Waldemarem Gruszewskim. Było to bardzo pożyteczne spotkanie. Rolnicy, a było ich około 30, dowiedzieli się wiele cennych informacji odnośnie pomoru świń ASF.

~ Andrzej Wawrzyniak

Więcej w nr 26 (1435) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!