Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Gagrieli, Liwii, Leonarda 28 Lutego 2021, 07:15
Dziś 4°C
Jutro 6°C
Powiat
18 Lutego, 2021

Mały Buczek: Policja szuka złoczyńcy

Kępińska policja prosi o pomoc w ustaleniu danych osoby, która skatowała i porzuciła w lesie labradora.

4 lutego br. Komenda Powiatowa Policji w Kępnie została powiadomiona, że w kompleksie leśnym pomiędzy Małym Buczkiem a Szymonkowem (woj. opolskie) odnaleziono psa rasy Labrador, który znajdował się w stanie skrajnego wycieńczenia, a ślady w miejscu jego odnalezienia wskazywały, że zwierzę było maltretowane.
Podjęte przez policjantów działania pozwoliły ustalić, że pies najprawdopodobniej został skatowany w innym miejscu, a następnie przewieziony i porzucony w lesie, gdzie sprawca lub sprawcy zadali mu rany kłute nieustalonym na tę chwilę narzędziem.
- Sprawą tą niezwłocznie zajęli się policjanci grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy z udziałem technika kryminalistyki i przy użyciu specjalistycznych środków do ujawniana śladów kryminalistycznych, w tym niewidocznych śladów krwi, przeprowadzili czynności procesowe w miejscu odnalezienia zwierzęcia, a także miejscach, gdzie podejrzewano, iż mogło dojść do znęcania się nad nim. Przesłuchano szereg świadków, przeprowadzono przeszukania miejsc, gdzie zwierzę mogło przebywać przed wywiezieniem go do lasu, a także pojazdów, co do których istniały uzasadnione podejrzenia, że mogły służyć do przewiezienia zwierzęcia – mówi oficer prasowy KPP Kępno sierż. Rafał Stramowski.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 7 (1416) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!