Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jana, Pauliny, Rudolfiny 26 Czerwca 2022, 22:16
Dziś 23°C
Jutro 30°C
Łęka Opatowska
14 Kwietnia, 2022

Łęka Opatowska: Zatrzymany sprawca kradzieży defibrylatora AED

 

Osoby, które decydują się, żeby sięgnąć po cudzą własność, najczęściej sięgają po wartościowe przedmioty, które potem mogą łatwo zamienić na gotówkę. Niektóre kradzieże zasługują jednak na szczególnie potępienie. Na przykład takie, podczas których złodzieje zabierają sprzęt, mający służyć do ratowania ludzkiego zdrowia i życia. Tak było w przypadku defibrylatora, który został skradziony w Łęce Opatowskiej.

2 kwietnia br., około godziny 20.30, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie otrzymał zgłoszenie od druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łęce Opatowskiej o obywatelskim ujęciu złodzieja defibrylatora AED z budynku ich remizy. Dyżurny natychmiast zadysponował w to miejsce patrol dzielnicowych, który zatrzymał sprawcę kradzieży. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec Radomia. Skradziony defibrylator odzyskano i przekazano druhom.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 15 (1474) 2022 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!