Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Henryki, Mariana 17 Stycznia 2019, 12:26
Dziś 4°C
Jutro 0°C
Łęka Opatowska
8 Lutego, 2018

Łęka Opatowska: Uciekł przed policją na strych i groził samobójstwem

Poszukiwany listem gończym 49-latek z gminy Łęka Opatowska został zatrzymany przez policję.

Policjanci Posterunku Policji w Łęce Opatowskiej z siedzibą w Opatowie uzyskali informację, że 49-letni mieszkaniec gminy Łęka Opatowska, poszukiwany od dłuższego czasu listem gończym, ukrywa się na terenie gminy. Policjanci natychmiast ustalili miejsce jego pobytu. - Mężczyzna był na tyle odważny, że przebywał w miejscu własnego zamieszkania. Jego odwaga skończyła się jednak z chwilą pojawienia się funkcjonariuszy. Mężczyzna uciekł na strych, na którym się zabarykadował. Gdy mundurowi udali się po niego na górę domu, w którym mieszkał, mężczyzna krzyczał i groził im samobójstwem oraz spaleniem całego domu – relacjonuje oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kępnie st. sierż. Anna Lubojańska.
Policjanci zdecydowali się poprosić o wsparcie strażaków. Pojawiły się zastępy JRG Kępno oraz OSP Łęka Opatowska. Strażacy zabezpieczyli teren w pobliżu okna, z którego w ataku paniki chciał skakać 49-latek.
Ostatecznie funkcjonariusze Posterunku Policji w Opatowie przekonali mężczyznę, że dalszy opór nie ma sensu. - Po dłuższej rozmowie mężczyzna zszedł ze strychu i został zatrzymany przez funkcjonariuszy – dodaje st. sierż. A. Lubojańska.
Mężczyzna miał wyrok za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz kradzież. Wrócił do domu z Holandii, gdyż chciał wyrobić sobie nowy dowód osobisty.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!