Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bolka, Cezaryny, Marioli 25 Marca 2019, 11:23
Dziś 9°C
Jutro 6°C
Łęka Opatowska
3 Października, 2018

Łęka Opatowska: Świętowali Złote i Diamentowe Gody

7 par mieszkających na terenie gminy Łęka Opatowska świętowało jubileusz pożycia małżeńskiego.

25 września 2018 r. Złote Gody, tj. 50. rocznicę ślubu obchodziło 5 par, a 60. rocznicę wstąpienia w związek małżeński, czyli Diamentowe Gody - 2 pary. Podczas tej wyjątkowej uroczystości wyróżnieni zostali niezwykli ludzie, wspierający siebie nawzajem przez półwiecze i dłużej. Jubilatom w tym wyjątkowym wydarzeniu towarzyszyli: wójt gminy Łęka Opatowska Adam Kopis oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Monika Sarnowska-Stempniewska.
Uroczystość rozpoczęła się w kościele parafialnym w Siemianicach mszą św. odprawioną w intencji jubilatów przez ks. Marka Olszewskiego, proboszcza parafii Siemianice oraz ks. Józefa Wachowiaka, proboszcza parafii Opatów.
W trakcie nabożeństwa małżonkowie odnowili swoje ślubne przyrzeczenia złożone przed laty. Po mszy odbyło się uroczyste spotkanie. Przybyłych gości powitała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, składając jubilatom gratulacje i słowa uznania za trwanie od wielu lat przy złożonej sobie przysiędze, a także podziękowania za przykład wspólnego życia i ofiarną miłość. Kierownik życzyła długich i pogodnych lat w jak najlepszym zdrowiu i doczekania kolejnych rocznic w małżeństwie. Wójt A. Kopis życzył natomiast wszystkiego co najlepsze, a także, by łączące małżonków uczucie dodawało im sił i wytrwałości na dalsze lata wspólnego życia.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 40 (1295) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!