Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Benity, Maksymiliana, Teodozji 29 Maja 2020, 22:12
Dziś 11°C
Jutro 15°C
Łęka Opatowska
24 Stycznia, 2018

Łęka Opatowska: Stacja wyłączona z eksploatacji

Po wyłączeniu z eksploatacji Stacji Uzdatniania Wody w Mariance Siemieńskiej rozpoczęto działania zmierzające do znalezienia innego źródła wody.

Wyłączenie SUW w Mariance Siemieńskiej, zasilającej w wodę dla celów spożywczych i bytowych miejscowości: Marianka Siemieńska, Raków, Siemianice, Granice, Klasak, Wesoła, Szalonka, nastąpiło 30 listopada ubiegłego roku.
- Wyłączenie stacji nastąpiło z powodu przekroczenia parametrów mikrobiologicznych w próbkach wody pobranych ze stacji – informuje wójt Adam Kopis. - Realizacja dostaw wody odbywa się z zastępczego źródła wody z miejscowości Opatów, a dostarczana woda spełnia wszystkie wymagania dotyczące jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, w tym wymagania bakteriologiczne, fizykochemiczne oraz organoleptyczne.
W ujęciu wody zastosowano długotrwałą dezynfekcję chemiczną z odpowiednio wyższymi dawkami i dłuższym czasem kontaktu. - Przeprowadzane są systematyczne badania wody w studni, po osiągnięciu wymaganych norm nastąpi przywrócenie Stacji Uzdatniania Wody w Mariance Siemieńskiej do eksploatacji - dodaje wójt.
Wyjaśnia też, że po przeanalizowaniu sytuacji i w związku z zaobserwowanym zwiększeniem zapotrzebowania na wodę, związanym z rozwojem i rozbudową gminy, rozpoczęte zostały działania zmierzające do znalezienia innego źródła - studni.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!