Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Darii, Mateusza, Wawrzyńca 22 Września 2020, 08:55
Dziś 16°C
Jutro 24°C
Łęka Opatowska
4 Września, 2019

Łęka Opatowska: Radni uznali skargę za bezzasadną

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Łęka Opatowska, która miała miejsce w środę, 21 sierpnia 2019 r., podjęto uchwałę w sprawie skargi na działalność wójta gminy.

Przedmiotem skargi na działalność wójta Adama Kopisa było zawarcie umowy na usługę przeprowadzenia audytu wewnętrznego bez ogłoszenia na stronie BIP. Zdaniem strony skarżącej wpłynęło to na zmniejszenie możliwego kręgu wykonawców. Nie wyklucza też umyślnego działania organu wykonawczego na szkodę jednostki samorządu terytorialnego w zakresie niegospodarności w wydatkowaniu środków publicznych poprzez wybieranie wykonawców w sposób nietransparentny z potencjalnie wyższą ceną usługi niż występująca na rynku usługodawców tej usługi.
Organem właściwym do rozpoznania tego typu skarg jest Rada Gminy Łęka Opatowska. Jej przewodniczący - Michał Jerczyński przekazał skargę do Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, która rozpatrzyła ją na swoim posiedzeniu 12 sierpnia 2019 r.
Członkowie komisji zapoznali się z treścią zarządzenia wójta gminy Łęka Opatowska w sprawie wprowadzenia regulaminu udzielania przez jednostki organizacyjne Gminy Łęka Opatowska zamówień, których wartość nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości kwoty 30.000 euro, jak również z treścią umowy zawartej z audytorem wewnętrznym.

~ bem

Więcej w nr 36 (1342) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!