Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Anatola, Jacka, Mirosławy 4 Lipca 2020, 03:41
Dziś 19°C
Jutro 23°C
Łęka Opatowska
12 Marca, 2020

Łęka Opatowska: Pijany i z zakazem spowodował wypadek. Został aresztowany

24-letni mieszkaniec Rakowa został aresztowany na 3 miesiące za spowodowanie wypadku drogowego, do którego doszło 23 lutego w Łęce Opatowskiej.

W niedzielę, 23 lutego, tuż po godzinie 1.30, doszło do zdarzenia drogowego na ul. Lipowej w Łęce Opatowskiej.
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kępnie ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Audi, 24-letni mieszkaniec Rakowa, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu, a następnie uderzył w drzewo. Okazało się, że 24-latek ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Co więcej, znajdował się w stanie nietrzeźwości – badanie wykazało ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W samochodzie znajdowały się dwie pasażerki w wieku 27 i 18 lat (mieszkanki gminy Kępno) oraz pasażer w wieku 20 lat (mieszkaniec gminy Łęka Opatowska). Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia zostali przetransportowani do kępińskiego szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. 27-letnia pasażerka, po udzieleniu jej pomocy przez ratowników, została zabrana w stanie ciężkim z wielonarządowymi obrażeniami.

~ KR

Więcej w nr 11 (1368) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!