Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jana, Moniki, Wiktora 21 Maja 2019, 19:36
Dziś 20°C
Jutro 18°C
Historia
14 Listopada, 2018

Łęka Opatowska: Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości

Wyjątkowy charakter miały uroczyste obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości zorganizowane w gminie Łęka Opatowska.


Program przebiegających w podniosłym i jednocześnie radosnym nastroju gminnych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości był urozmaicony i bogaty.
O godzinie 12:00 w Łęce Opatowskiej pod „Pomnikiem poległych i ofiar II wojny światowej” mieszkańcy gminy wspólnie odśpiewali hymn narodowy.
Kolejnym ważnym punktem uroczystości było złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach upamiętniających pomordowanych w wojnach i powstaniach. O godzinie 13:00 wyruszyła sztafeta, której trasa przebiegająca dookoła gminy. Uczestnicy ubrani barwy narodowe i trzymający w rękach flagi przebiegli ponad 20 km, z czego kilkanaście biegło wzdłuż dawnej granicy z Niemcami.
W kościele parafialnym w Łęce Opatowskiej została odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny, a kolejne punkty niepodległościowych obchodów miały miejsce w Opatowie. Wszystkich uczestników uroczystości przywitał wójt gminy Łęka Opatowska Adam Kopis. - Witam was bardzo serdecznie na podsumowaniu uroczystości w 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, naszą ojczyznę, którą wszyscy wspólnie stanowimy – powiedział. - Chylę czoła i jestem bardzo wdzięczny wszystkim Polakom, którzy na ołtarzu ojczyzny złożyli najcenniejszą ofiarę – własne życie, tym bardziej wszystkim mieszkańcom naszej gminy, którzy spoczywają na naszych cmentarzach i w różnych miejscach, gdzie spoczęły ich prochy. Chwała bohaterom, dzięki którym dziś możemy żyć w wolnym kraju. Dziękuję wszystkim bez wyjątku za dzisiejsze uroczystości na terenie naszej gminy Łęka Opatowska – mówił wójt.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 46 (1301) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!