Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Michaliny, Michała, Piotra 19 Października 2021, 21:11
Dziś 16°C
Jutro 18°C
Kultura i oświata
23 Czerwca, 2021

Łęka Opatowska: Dzieje się w bibliotece… - zrób Misia

2 czerwca 2021 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łęce Opatowskiej z siedzibą w Opatowie odbyły się pierwsze zajęcia organizowane w ramach zadania „Dzieje się w bibliotece – zajęcia edukacyjne i artystyczne dla dzieci i młodzieży z elementami biblioterapii” pod tytułem „Zrób Misia”. Projekt został dofinansowany z programu „Partnerstwo dla książki” ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Uczestnikami zajęć były najmłodsze dzieci w wieku 1,5 roku – 5 lat wraz z rodzicem, dla których przygotowano zabawy aktywizujące z elementami biblioterapii, głośne czytanie oraz część kreatywno-warsztatową polegającą na wykonaniu pluszowego misia oraz koszulki z własną, trwałą grafiką.
Spotkanie z najmłodszymi rozpoczęło się od zabawy ruchowej Boogie Woogie oraz skocznej rymowanki, która wzmacnia koncentrację przed głośnym czytaniem i zaprasza dzieci do lektury. Tematem przewodnim i inspiracją do zajęć było opowiadanie Davida Mellinga pt. „Kochamy cię, Misiu Tulisiu” – pełna zabawnych przygód i misiowych przytuleń opowieść o poszukiwaniu najlepszego przyjaciela o wielkim sercu.

~ Oprac. m

Więcej w nr 24 (1433) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!