Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bettiny, Konrada, Mirosława 19 Lutego 2020, 18:07
Dziś 8°C
Jutro 5°C
Kultura i oświata
22 Lutego, 2018

Laski: Rusza „KoderJunior”

W Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Laskach rusza projekt „KoderJunior – Szkoła Mistrzów Programowania.

W klasach I - III szkoły podstawowej po feriach zimowych rozpocznie się realizacja projektu wdrażającego elementy nauki programowania do edukacji wczesnoszkolnej „KoderJunior – Szkoła Mistrzów Programowania”.
Projekt „KoderJunior” jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 - 2020, Działanie 3.2 Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej. Działanie to zostało zaplanowane przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej, a jego celem jest przygotowanie szkół do wdrożenia nauki programowania do podstawy programowej.
Projekt „KoderJunior” obejmuje przeszkolenie nauczycieli i wsparcie ich (poprzez zaangażowanie ekspertów, trenerów oraz kotrenerów) we wdrażaniu innowacyjnych metod kształtowania kompetencji programowania oraz rozwijania kompetencji cyfrowych w klasach 1 - 3.
W czasie trwania projektu, tj. od lutego 2018 roku do lutego 2019 roku, uczniowie wezmą udział w 15 atrakcyjnych zajęciach wdrażających elementy programowania w formie zabaw, prowadzonych we współpracy z trenerami, kotrenerami oraz nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej.
Szkoła pozyska również zestawy pomocy dydaktycznych dedykowanych projektowi, z których będą mogli korzystać także uczniowie klas starszych w ramach innych zajęć szkolnych, m. in.: tablety, gry dydaktyczne do nauki programowania, zestaw klocków Lego najnowszej generacji. Ponadto objęci projektem uczniowie klas I - III SP wezmą udział w zajęciach wyjazdowych, prowadzonych w innowacyjnym Laboratorium Szkoły Przyszłości EduLab, stworzonym przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.
Przy realizacji projektu „KoderJunior” Zespół Szkół w Laskach będzie współpracował z: Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, który jest liderem projektu, a także partnerami: Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym oraz Fundacją Pro Cultura.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!