Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Arnolda, Dory, Pawła 15 Stycznia 2021, 19:04
Dziś -2°C
Jutro -4°C
Kultura i oświata
7 Stycznia, 2021

Laski: „Moje małe pisanie. Konkurs na wiersz”

Po raz drugi w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Laskach zorganizowano Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Lokalnych Twórców.

Konkurs organizowany jest w celu propagowania twórczości lokalnych poetów oraz promowania talentów uczniów rozwijających swoje pasje i zamiłowania. W tym roku w związku z sytuacją epidemiczną, organizatorzy zaproponowali uczniom konkurs na wiersz, zachęcając ich w ten sposób do pisania i prezentowania własnej twórczości. Konkurs adresowany był do uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych powiatu kępińskiego. Zadaniem uczniów było napisanie wiersza o dowolnej tematyce i przesłanie wyników swojej pracy drogą mailową na adres organizatorów.
W konkursie wzięło udział 28 uczniów: 16 z klas IV-VI oraz 12 z klas VII-VIII SP reprezentujących 8 szkół podstawowych powiatu kępińskiego. Doskonałe przygotowanie i wysoki poziom zaprezentowanych wierszy niełatwo było ocenić komisji konkursowej składającej się z członków Kępińskiego Koła Literatów: Jadwigi Miesiąc, Renaty Adamskiej i Aleksandry Jokiel.

~ Oprac. m

Więcej w nr 1 (1410) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!