Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bogusława, Gracjana, Laury 19 Grudnia 2018, 07:05
Dziś -1°C
Jutro 0°C
Kultura i oświata
12 Kwietnia, 2018

Laski: Dotacja na rozwój czytelnictwa

Biblioteka Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Laskach w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa – Priorytet 3.

Biblioteka Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Laskach zakwalifikowała się do rządowego Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa – Priorytet 3. Kwota przyznanej dotacji to 4.000,00 zł.
Program umożliwia zakup książek do bibliotek szkolnych. Zakłada też zwiększenie atrakcyjności oferty bibliotek szkolnych i pedagogicznych poprzez wprowadzenie nowości wydawniczych do zbiorów bibliotecznych, a także rozwój współpracy pomiędzy szkołami a bibliotekami publicznymi i pedagogicznymi. Celem jest zwiększenie zainteresowania uczniów czytaniem książek.
W roku szkolnym 2016/2017 udział w programie brała biblioteka Zespołu Szkół w Trzcinicy. Łącznie od 2015 r. w ramach współpracy z bibliotekami obu zespołów szkół pozyskano dofinansowanie w kwocie 11.470,00 zł na zakup książek do bibliotek szkolnych.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!