Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Marii, Marzeny, Ryszarda 27 Kwietnia 2024, 03:08
Dziś 8°C
Jutro 18°C
Redakcja poleca
13 Grudnia, 2017

Kultura i oświata: Redakcja poleca (TK 50)

Prezentujemy kolejne pozycje wydawnictw zaprzyjaźnionych z „Tygodnikiem Kępińskim”. Tym razem są to książki wydane przez: „Sonia Draga”, „Znak” oraz „Zysk - S-ka”. Przypominamy, że książki te można wygrać przesyłając do redakcji poprawne hasło rozwiązanej krzyżówki z bieżącego numeru „TK”.

Alex T. Smith - „Kostek na scenie”

Oto Kostek – pies jedyny w swoim rodzaju! Razem ze swoim przyjacielem Panem Piętką Kostek postanawia wybrać się do miasta. Niewinny spacer kończy się dla niego występem w teatrze i wyczynem na miarę bohatera! Przy okazji czytelnicy dowiedzą się, jak rozpoznać prawdziwego ducha… Ta przeurocza seria o psie przypominającym nieco naszego Ferdynanda Wspaniałego zachwyca wyjątkowymi ilustracjami i niezwykle dowcipnym tekstem. Kostek znajduje wyjście z każdej sytuacji, a bywa, że zostaje bohaterem. Dzieci, które miały już okazję poznać Kostka i Pana Piętkę twierdzą, że to genialny duet i nie mogą się doczekać ich dalszych przygód!

Wydawca: Sonia Draga
Kategoria: Dla dzieci

Aura Xilonen - „Jankeski fajter”

Liborio – nielegalny meksykański imigrant w Stanach Zjednoczonych – nie ma nic. Żyje z dnia na dzień, pracując w podrzędnej księgarni. Jedyne, co umie, to szybko biegać i wyprowadzać piekielnie mocne ciosy. I z braku lepszego zajęcia – czyta. Pewnego dnia miesza się w uliczną awanturę w obronie platonicznej miłości. Tak rozpoczyna się jego antyodyseja we wrogim mieście… „Jankeski fajter” to literacka petarda: mocno zakręcony język, hipnotyzująca i bardzo współczesna powieść – zabawna i dramatyczna zarazem. Jakby skrzyżowanie Doroty Masłowskiej z Eduardem Mendozą przenieść na pogranicze amerykańsko-meksykańskie.

Wydawca: Znak
Kategoria: Literatura piękna

Jakub Skworz - „Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz"

Czy to możliwie, że wielki pisarz Adam Mickiewicz był kiedyś małym łobuzem? Poznajcie go i przekonajcie się sami! W domu dziadków są drzwi, których nie wolno otwierać. Czy to powstrzyma Olę i Eryka przed zaglądaniem do tajemniczego gabinetu? Na szczęście nie, bo w środku znajdą rzeczy ciekawsze od najbardziej wymyślnych gier i zabawek – regały pełne wciągających książek. To nie puste słowa – książki dziadka wciągają człowieka na poważnie, od stóp do głów: wprost na mroźną Syberię, do pięknego Wilna lub zatłoczonej Moskwy. Dziadek oprowadza wnuki śladami Adama Mickiewicza, dzięki czemu mogą razem z pisarzem ugasić pożar Nowogródka, założyć tajne stowarzyszenie i ruszyć do powstania listopadowego, a nawet dopilnować wydania Pana Tadeusza. Czytelnik prowadzony przez piękne ilustracje podąża krok w krok za nimi.

Wydawca: Zysk i S-ka
Kategoria: Biografia fabularyzowana

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!