Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny 26 Maja 2020, 07:29
Dziś 11°C
Jutro 16°C
Kultura i oświata
18 Października, 2019

Kępno: Kępińska biblioteka nagrodzona

Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie została Laureatem II Edycji Konkursu Grantowego „Moje miejsce na Ziemi” Fundacji Orlen – Dar Serca.

Przedstawicielki Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie: dyrektor Magdalena Wieczorek i Daria Dominiak reprezentowały kępińską instytucję podczas gali Fundacji Orlen. Biblioteka została laureatem II edycji Konkursu Grantowego „Moje miejsce na Ziemi”, finansowanego przez Fundację Orlen – Dar Serca. Przedstawicielki przyjęły symboliczny dyplom z rąk prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka oraz prezes Fundacji Orlen – Dar Serca Katarzyny Różyckiej.
W ramach grantu biblioteka otrzyma m.in. nowoczesne roboty edukacyjne przeznaczone do nauki programowania dla dzieci. Uczestnictwo w gali to efekt wniosku złożonego we wrześniu br. przez bibliotekę. Jak się okazało, był jednym z 2.100 projektów z całej Polski. Dofinansowanie uzyskało 276 jednostek.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 42 (1348) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!