Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jagienki, Kamili, Korneliusza 17 Września 2019, 03:03
Dziś 12°C
Jutro 14°C
Rychtal
9 Stycznia, 2019

Krzyżowniki: Strażacy walczyli z pożarem stodoły

W Krzyżownikach spaleniu uległa całkowicie stodoła oraz znajdujący się w niej samochód osobowy, kilka maszyn rolniczych i słoma.

W sobotę, 22 grudnia 2018 r., o godzinie 17.30, Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie otrzymało zgłoszenie, że w Krzyżownikach w gminie Rychtal pali się stodoła wypełniona słomą. Stodoła całkowicie przylegała do budynku gospodarczego. - Kiedy strażacy dotarli na miejsce zdarzenia, od razu przystąpili do działań gaśniczych, zarówno w obronie, jak i w natarciu na palącą się stodołę, gdyż zagrożony był sąsiedni budynek gospodarczy. Z palącej się stodoły wyciągnięto jeszcze przyczepę rolniczą, a po dotarciu kolejnych zastępów wprowadzano kolejne prądy gaśnicze na palący się budynek – mówi rzecznik prasowy KP PSP Kępno kpt. Jarosław Kucharzak.
Gdy opanowano pożar, przystąpiono do jego dogaszania i wyciągania spalonych rzeczy ze stodoły, w tym również słomy. - Aby wyciągnąć słomę, użyto ładowarki i dwóch ciągników rolniczych. Wywieziono ją na pobliskie pole, gdzie została dogaszona – relacjonuje kpt. J. Kucharzak.
Strażacy uratowali budynek gospodarczy oraz część zboża zgromadzonego w stodole, jednak straty są olbrzymie. - Spaleniu uległa całkowicie stodoła oraz znajdujący się w niej samochód osobowy, kilka maszyn rolniczych, a także słoma – dodaje strażak.
W zdarzeniu brało udział łącznie 11 zastępów straży pożarnej: 3 z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kępnie i 2 z JRG Namysłów oraz po jednym z OSP Rychtal, OSP Krzyżowniki, OSP Trzcinica, OSP Wielki Buczek, OSP Drożki i OSP Proszów.

~ Oprac. KR, fot. KP PSP Kępno, OSP Trzcinica

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!