Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Mai, Marcelego, Wadima 9 Kwietnia 2020, 22:12
Dziś 16°C
Jutro 12°C
Kraj
19 Marca, 2020

Kraj: Koronawirus a puste półki

Szturm klientów na sklepy i apteki. Ludzie wykupują towary z długimi terminami ważności. Przedstawiciele sklepów tłumaczą, że dostawy są i będą realizowane na bieżąco.

Po zwiększonej zachorowalności na koronawirusa w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku placówki handlowe w Kępnie przeżywają oblężenie klientów. Szczególnie w supermarketach ludzie wykupują towary mające długi termin przydatności do spożycia, jak też środki czystości. W wózkach wywożą całe zgrzewki mleka, mąki, makaronów, ryżu, kaszy, konserw, wody mineralnej, papieru toaletowego, a nawet słodyczy. - To prawdziwa panika, gorzej niż przed wojną. Ludzie wykupują, co się da. Nie nadążamy z wykładaniem towarów. Kończą nam się zapasy w magazynie - usłyszeliśmy od sprzedawczyni jednego z wiodących marketów w Kępnie.

~ m

Więcej w nr 12 (1369) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!